Шести пореден мач без загуба за "орлетата"

"Пирин" и "Славия" не излъчиха победител в последния двубой от 23-ия кръг

Пирин и Славия не излъчиха победител в последния двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Така „орлетата“ записаха своя шести пореден мач без поражение в шампионата и не познават вкуса на загубата през 2022 година. За Пирин това бе втора поредна домакинска среща без допуснат гол и общо втори мач, в който тимът на Радослав Митревски не позволява на съперника да се разпише. Във второ поредно домакинство Пирин завърши с човек по-малко, като този път бе изгонен Светослав Дяков, който получи два жълти картона. С равенството в този двубой Пирин събра 24 точки и заема 11-та позиция в класирането.

Специален гост на стадион „Христо Ботев“ бе собственикът на клуба Пол Белогур.

Първото полувреме предложи по-динамичен футбол, като тогава се отвори сериозна работа и за екипа, който отговаряше за VAR – дузпа за “белите” и гол на нашия отбор беше отменен след намеса на системата за видео наблюдение.

След почивката от игра беше изгонен Светослав Дяков, но футболистите на Златомир Загорчич не успяха да се възползват от численото си преимущество на терена и двете нули на таблото останаха непокътнати.

Първата реална голова опасност в мача дойде в 20-ата минута, когато крилото на Славия Тони Тасев пробва мерника си от фаул пред наказателното поле на Пирин. Ударът му обаче срещна горната греда. Малко след това националът Радослав Кирилов стреля опасно по тревата, но стражът на “орлетата” Янко Георгиев спаси с добър рефлекс. В 26-ата минута Пирин направи чудесна атака, като Станислав Манолев изведе Преслав Йорданов на отлична голова позиция, но Светослав Вуцов отби удара на нашия нападател с крак.

Пет минути по-късно съдийската бригада беше подложена на изпитание. Мартин Петков от Славия шутира опасно, последва спасяване на Янко Георгиев, след което топката беше овладяна от Борислав Цонев. Последният влезе в съприкосновение с вратаря на Пирин и падна на терена, което накара съдията Красен Георгиев да посочи бялата точка. Повторенията обаче веднага показаха, че при удара на Петков съотборникът му Цонев е зад отбраната на Пирин – засада. Трябваше да минат две-три минути преди да дойде информацията от VAR-буса. Така правилно дузпата за Славия беше отменена.

Малко след това нашият тим направи чудесна атака при която Светослав Дяков удари гредата, Станислав Костов прати топката зад Вуцов с добавка и за миг Пирин поведе в резултата. Консултацията с VAR обаче установи нередност и в тази ситуация – Костов се оказа зад защитниците на Славия при изстрела на Дяков и така попадението на “орлетата” беше отменено.

Второто полувреме не предложи много емоции, за да дойде 67-ата минута, когато опитният Светослав Дяков получи втори жълт картон и се заформи меле около главния съдия Красен Георгиев. Дяков настъпи неволно Кемело Нгуена, което накара арбитъра да бръкне в джобчето си за втория жълт картон. Така Пирин във втори пореден домакински мач остана с десет души на игрището.

До края на мача не се случи нищо интересно и така двата отбора разделиха по една точка.

В следващия кръг Пирин гостува на Ботев (Враца).

ПИРИН: 21. Георгиев, 6. Попев, 14. Николов, 45. Хубчев, 11. Манолов, 18. Дяков, 26. Тасев (70-73.Венцислав Бенгюзов), 31. Станоев (90-20.Иванов), 17. Георгиев, 29. Костов (70-71.Карачанаков), 9. Йорданов (90+3 23.Тодоров).

Славия: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 16. Нгуена (82-Минчев), 20. Цонев(82-7.Бакеро), 88. Тасев (54-11.Добрев), 10. Кирилов, 9. Петков Съдия: Красен Георгиев Стадион: „Христо Ботев“