Берое падна от Литекс с 1:2

Отново решаващото попадение дойде в продължението

Срещата от III кръг на А група между Литекс и Берое завърши със загуба на зелените.

Момчетата на Петър Хубчев гостуваха на Литекс на градския стадион. До края на редовното време резултатът беше 1:1,  беройци откриха още в 7-ата минута на мача и имаха по-чиститте голови положения. Милчо Ангелов изравни в 79-ата минута за домакините. В 94-ата минута Александър Цветков донесе победата за Литекс. Ловчанлии изпуснаха пресилено отсъдена дузпа в началото на втората част. След победния гол за Литекс вратарят на Берое Иван Караджов бе изгонен с втори жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Литекс влезе в мача като последен в класирането и Красимир Балъков направи няколко промени в състава спрямо предишния мач. На мястото на продадения във Фулъм Николай Бодуров в игра в защита влезе Илия Миланов. В халфовата линия Никола Колев замени бившия бероец Иван Горанов, а Малинов остана на пейката вместо Косоко.

Петър Хубчев заложи на същия състав, с който влезе и в мача с Ботев. Единствените промени бяха сред резервите.

Идната неделя Берое приема Левски от 20 часа в Стара Загора.