Злощастно зрелищна загуба за Пирин в Гърция

Изключително зрелищен и здрав мач сътвориха ОФК Пирин Благоевград и Етникос Газорос в контролна среща играна днес в гръцкия град Серес, завършвайки при внушителния резултат 4:3 за символичните домакини. Орлетата повеждаха на няколко пъти в резултата, но допуснаха леки голове, плод на случайност и грешки в отбрана. Двубоят се игра на градския стадион в близкия гръцки град пред около 200 зрители. Орлетата изиграха едно почти перфектно първо полувреме, като видимо бяха по-добрият отбор на терена. Златинов започна активно мача създавайки две опасни положения във втората и петата минута. Деветката не бе точен първо от фаул пред наказателното поле, но пък категорично реализира второто си положение, пращайки топката неспасяемо в долния десен ъгъл на стража на домакините Папатанасио за 0:1. Домакините отговориха с удар на Гайдартцис в десетата минута, но Бахтарлиев спаси. Отново Златинов изскочи на удобна позиция в 22-та минута, но се засуети и прати топката в крак на защитник от Етникос. Илиев и Златинов направиха добра комбинация четири минути по-късно, като изстрелът на първия мина покрай вратата. Две минути по-късно домакините успяха да изравнят резултата, след перфектно изпълнен пряксвободен удар на Гайдарацис. Орлетата си върнаха преднината само няколко минути по-късно, след като Попев изведе деветката на зелените Златинов, който технично елиминира стража на Етникос за 1:2. В 35-та минута благоевградчани вече водеха с два гола, след като при изпълнен корнер централният защитник на домакините Дентас си заби неспасяем автогол. Пиринци повториха упражнението една минута преди края на полувремето, като този път Стоев повтори примера на гръцкия си колега и заби топката във собствената си врата. Втората част стартира с по пет смени и двата състава, като домакините се приспособиха по-бързо към обстановката и се възползваха от неуверена намеса на резервния вратар Димитров в 50-та минута, изравнявайки резултата с гол на Константинидис. Зелените реагираха бързо с две положение, като първо Гущеров стреля в краката на вратаря от непосредствена близост, а Шумантов удари опасен фаул съответно в 54 и 57 минута. Отново Гущеров стреля опасно покрай вратата четири минути по-късно. В следващите десетина минути орлетата се поизнервиха от няколко спорни съдийски решения, все в ущърб за гостите, като играта забави темпото си. Орлетата проспаха едно центриране в 75-та минута, когато Попавасилиу скочи най-високо и прати топката в мрежата за 4:3. До края на срещата играчите на Етникос се затвориха плътно в своята половина, а пиринци сътвориха два пряксвободни удара от Шумантов и Ласков , но без успех. В идващия петък орлетата играят пореден кръг от първенството на В югозападната футболна група срещу прекия преследвач Оборище. Мачът е с начален час 16:00 на стадион Христо Ботев.