"Пирин" сложи край на негативната поредица

Постигна домакински успех с 2:1 над Локомотив (София)

Пирин се върна на победния път в Първа лига след домакински успех с 2:1 над Локомотив (София). “Орлетата” стигнаха до трите точки след две великолепни попадения през първото полувреме, дело на Станислав Манолев в 13-ата минута и на Красимир Станоев в 30-ата. Матеус Дуарте върна интригата в мача в 71-вата минута, но “железничарите” не успяха да стигнат до нов гол и в крайна сметка Пирин спечели. Така при победа в следващия кръг при гостуването на Ботев (Враца) Пирин ще си гарантира оставането в Първа лига три кръга преди края на шампионата.

С днешния успех Пирин събра 30 точки и измести Локомотив от върха в групата на тимовете от 11-о до 14-о място. “Червено-черните” остават с 28 пункта, а в следващия кръг приемат Царско село.

Двубоят започна равностойно, а Пирин откри резултата още при първата си възможност. Малко преди да измине четвърт час игра гостите не успяха да изнесат топката по най-добрия начин и тя достигна до Станислав Манолев. Опитният полузащитник стреля извън наказателното поле, а топката влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Жарко Истатков.

Малко по-късно Антон Карачанаков бе изведен на добра стрелкова позиция, но ударът му бе отразен от стража на “железничарите”.

В средата на първото полувреме Карачанаков нанесе опасен изстрел от свободен удар, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

В 30-ата минута “орлетата” удвоиха своята преднина с поредния гол-шедьовър. Красимир Станоев се оказа на точното място, за да засече от движение избитата при ъглов удар топка. Изстрелът му бе много силен и точен и младият вратар на столичани нямаше никакви шансове за намеса.

Само 60 секунди по-късно Виржил Пинсон отговори с коварен удар към долния лъв ъгъл, но Янко Георгиев се разтегна и топката излезе в корнер.

В 69-ата минута Пламен Крачунов опита да изненада противниковия страж с удар от далечно разстояние, но без успех.

Малко след това “железничарите” върнаха едно попадение. Стойчо Атанасов центрира от ъглов удар, а най-съобразителен в пеналтерията се оказа Матеус Дуарте, който с глава прати кълбото в мрежата – 2:1.

В края на срещата дебют за Пирин направи Вячеслав Велев.

ПИРИН 2:1 ЛОКО (СОФИЯ) 1:0 Станислав Манолев (13), 2:0 Красимир Станоев (30), 2:1 Матеус Дуарте (71)

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков (90+3 Орлин Старокин), 31. Красимир Станоев (76-26.Иван Тасев), 5. Николай Бодуров (К), 3. Петър Занев (80-45.Христофор Хубчев), 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев (90+3-Вячеслав Велев), 29. Станислав Костов (76-9.Преслав Йорданов), 14. Стилян Николов, 6. Юлиян Попев

ЛОКО (СОФИЯ): 24. Жарко Истатков, 2. Стойчо Атанасов, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев (К), 45. Димитър Митков, 58. Октавио, 93. Виржил Пинсон