Банско събра елита на зимното Държавно първенство по биатлон

Състезателите на клуба по биатлон на Банско спечелиха 7 медала в различните дисциплини

Банско събра елита в биатлона на последните стартове от Държавния календар за мъже, жени, младежи и девойки. Стартовете се проведоха от 29 до 31 март на Бъндеришка полена при отлични условия.
Състезателите на клуба по биатлон на Банско спечелиха 7 медала в различните дисциплини. Европейският шампион Благой Тодев спечели 3 сребърни медала, Благовест Стоянов се нареди до него на почетната стълбичка с два бронзови медала, а Даниела Кадева спечели бронзов в спринта и сребърен медал в индивидуалната дисциплина.
Шампиони на зимното Държавно първенство – Банско 2022 станаха медалистът от световното първенство в Йостершунд Владимир Илиев и сребърната медалистка от Световното  първенство за девойки по биатлон Милена Тодорова.
На церемонията по награждаване присъстваха заместник-кметът на Община Банско Стойчо Баненски, Екатерина Дафовска - председател на БФБ и Васил Сивков - главен секретар на БФБ, които връчиха наградите на призьорите.
В края на церемонията Стойчо Баненски поздрави биатлонисти и треньори за високите им успехи през сезона.