Биатлонистите на Банско с шампионска титла на купа "Беклемето“ в Троян

Предстои Държавното първенство в Банско на 7-11 март

На 22 и 23 февруари в Троян се проведе купа “Беклемето" по биатлон за момичета, момчета, юноши и девойки младша и старша възраст. Клубът по биатлон на Банско взе участие с петима от своите състезатели. Поради лошите метеорологични условия в първия състезателен ден се състоя само дисциплината ски бягане, а през втория се проведе дисциплината спринт.
При девойките старша възраст Нели Златева се класира на 3-то място първия ден и на 2-ро в спринта. От момичета старша възраст най-добре се представи Сандра Воденичарова, която спечели спринта и купата на сборното класиране от двата дни. При юношите младша възраст Костадин Чакъров се класира на 5-то и 6-то място.
Отборът ще продължи подготовката си за предстоящите стартове от държавния календар, един от които е Държавното първенство в Банско на 7-11 март.