Имаше много награди за участниците в събитието

С много настроение, игри, веселие и награди премина „Зимно предизвикателство“ 2022. Стотици деца и техните родители се забавляваха на ски писта „Картала“ в местността „Бодрост“ край Благоевград.
Игри с теглене на въже, спускане на шейни, мини ски слалом и изработване на снежни фигури бяха само част от интересните занимания, подготвени от Общинато за малчуганите.
Имаше и много награди за участниците в събитието.
Победителите в мини ски слалома получиха медали. В категория 1-7 клас първото място бе спечелено от Габриела Георгиева, на второ място се нареди Ния Кордева, а третото място бе за Даниел Караджов. В категория 7-12 клас първото място спечели София Гръчка, второто- Елена Божкова, а трето място бе за Вики Малчева. За останалите участници в игрите имаше подготвени шейни-лопатки.
В рамките на инициативата „Зимно предизвикателство“ ски влекът бе безплатен за ученици.
Любимото събитие на стотици деца е традиционно и е част от Спортния календар на Общината. Инициативата е със състезателен и развлекателен характер, а целта е да бъде насърчена двигателната активност на открито сред децата.