"Пирин" отстъпи на "Левски" в контрола

"Левски" победи "Пирин" с 3:1 в приятелска среща,

Левски победи Пирин с 3:1 в приятелска среща, която се проведе на стадион “Георги Аспарухов”.

Проверката стартира с натиск на домакините, които откриха резултата още в 8-ата минута. Костадинов изведе Марин Петков отляво в наказателното поле на гостите. Последва великолепно успоредно центриране по земя към Бари, който вкара от пет метра в празната врата за 1:0.

В 25-ата минута „орлетата“ получиха право да изпълнят фаул пред наказателното поле на Левски. Манолев шутира, но високо над напречната греда.

До края на полувремето футболистите на Станимир Стоилов контролираха повече топката и на няколко пъти, най-вече чрез Уелтън отляво, пробваха да осъществят по-опасни набези, но в крайна сметка те не завършиха с удар към вратата Янко Георгиев.

Второто полувреме започна с положение пред вратата на Пирин. Уелтън се възползва от грешка при пас на Дяков, напредна с топка в крака и отправи силен удар по земя, който Кирев с мъка спаси.

Пирин изравни в 48-ата минута след топовен изстрел на Карачанаков.

Пет минути по-късно Левски отново поведе. Това стана след шут на Димитър Костадинов от 7-8 метра, а “орлетата” претендираха, че голът не трябва да бъде зачетен, тъй като топката е напуснала очертанията, но съдията не бе на същото мнение.

В 57-ата минута Левски бе близо до трето попадение след брилянтна атака. Костадинов “копна” технично топката за Михайлович, който шутира в десния страничен стълб.

В 61-ата минута Уелтън преодоля Бодуров, след което влезе на скорост в наказателното поле и последва сблъсък със защитник на орлетата. Сините поискаха дузпа, но реферът не посочи бялата точка.

Четвърт час преди края на редовното време отново в игра за Левски се завърна Георги Миалнов, който дълго време лекуваше контузия.

Третия гол за Левски отбеляза Билал Бари, който проедоля Марио Кирев и прати топката в опразнената мрежа.

ЛЕВСКИ – ПИРИН 3:1

1:0 Билал Бари 8 1:1 Антон Карачанаков 48 2:1 Димитър Костадинов 53 3:1 Билал Бари 89

ЛЕВСКИ (4-1-4-1): Николай Михайлов, Драган Михайлович, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Цунами, Андриан Краев, Филип Кръстев, Димитър Костадинов, Марин Петков, Уелтън, Билал Бари Резерви: 66. Андреев, 4. Горанов, 7. Миланов, 10. Цонев, 11. Димитров, 14. Динев, 22. Галчев, 34. Андонов, 71. Стоянов

ПИРИН: 21. Георгиев (46-1.Марио Кирев), 38. Дюлгеров (70-2.Айзо), 6. Попев (60-45.Хубчев ), 5. Бодуров, 3. Занев (55-14.Стилян Николов), 11. Манолев (70-26.Тасев), 18. Дяков (55-10.Такахаши), 73. Бенгюзов (46-Антон Карачанаков – Орлин Старокин), 31. Станоев (70-20.Иванов), 9. Йорданов (70-17.Спас Георгиев), 29. Костов.

Резерви: 1. Кирев, 2. Айзо, 8. Старокин, 10. Такахаши, 14. Николов, 17. Георгиев, 20. Иванов, 26. Тасев, 45. Хубчев, 71. Карачанаков