Шампион продава златния си медал, за да помогне на медицинска сестра от Банско

Само преди дни Благой Тодев спечели златен медал на Европейското първенство по биатлон

Само преди броени дни Благой Тодев спечели златен медал в индивидуалната дисциплина на Европейското първенство по биатлон за младежи в Поклюка (Словения). 20-годишният ни национал обаче реши да предложи на търг ценното отличие, за да помогне на своя съгражданка, която е медицинска сестра и се бори с коварна болест.

"Преди няколко дни, на 19 януари, станах европейски шампион по биатлон за младежи. Преди старта се помолих и си обещах, че ако взема медал ще го продам за кауза. Каузата се нарича Нели Гълъбова. Тя е медицинска сестра от Банско. Помогнала е на много хора, за жалост е диагностицирана с рак. Има нужда от помощ. Медалът ще бъде продаден на търг и всеки, който желае да наддава за него в коментарите под поста ми или да ми пише на лично съобщение, а аз периодично ще качвам информация за най-високата достигната цена до момента. Всеки, който желае да дари отделно, може да погледне информацията, която съм оставил за дарителската сметка. Краен срок на търга, края на олимпийските игли - 20.02.2022 година", казва във видео съобщението си Благой Тодев в социалните мрежи.