"Пирин" отпадна от турнира за купата на България

Отстъпи на Славия с 0:1 като гост в осминафинален двубой.

Пирин отпадна от турнира за купата на България, след като отстъпи на Славия с 0:1 като гост в осминафинален двубой.
Единственото попадение бе дело на Тони Тасев в началото на втората част. “Орлетата” от своя страна могат да съжаляват, тъй като на два пъти удариха гредата на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Първо Преслав Йорданов уцели гредата в 32-ата минута, след като изпревари Светослав Вуцов в наказателното поле, засичайки центриране на Спас Георгиев, а в 71-ата минута хубава комбинация между Станоев и Манолев даде възможност на последния да стреля, но топката срещна сглобката на вратата.

В последните минути на срещата Пирин се хвърли в атака и наложи натиск, но той се изразяваше предимно в центрирания към наказателното поле, където така и не дойде възможност за нанасяне на решителен удар за изравняване.

В неделя, 31.10, Пирин посреща Царско село в мач от поредния кръг на Първа лига. Двубоят е с начален час 14:15.