Банските алпийци жънат успехи по белите писти

Алпийците на СК "Юлен” и СК ”Банско” се представиха блестящо

През изминалите дни се проведоха стартове от международния календар на ФИС за купа „Бороспорт” и купа „Пампорово”. В състезанията взеха участие четири страни и над 50 състезатели. Алпийците на СК „Юлен” и СК ”Банско” се представиха блестящо. За купата на Бороспорт - Юлия Златкова „Юлен” е с две победи в слалома при жените, а представителките на ски клуб „Банско” – Лиляна Питова и Ива Скабрина се класираха на пето и осмо място. При мъжете братът на Златкова - Калин Златков не отстъпи първото място и в двата състезателни дни и триумфира с купата.
Веднага след това на 28 и 29 януари състезателите се впуснаха в успорвана надпревара за купа „Пампорво”, където Юлия Златкова „Юлен” се класира втора при жените, а Лиляна Питова и Ива Скабрина от ски клуб „Банско” се пребориха за топ 10 с шесто и девето място. При мъжете Калин Златков „Юлен” - с една победа в първия слалом за купа „Пампорво”
Стартовете на алпийците продължават в Банско, където от 2 до 5 февруари ще се борят за купите „Капи” и „Пирин”.