Купа "Пирин“ по биатлон събра над 50 състезатели в Банско

Съревнованието се проведе в дисциплината спринт за различните възрастови групи

По традиция, на 28 и 29 януари на Бъндеришка поляна в Банско се проведе надпревара за купа „Пирин“ по биатлон. Участие взеха над 50 състезатели от водещите клубове в страната. Съревнованието се проведе в два дни, в дисциплината спринт за различните възрастови групи. Клуб по биатлон „Банско 2019” участва с четирима състезатели. И в двата старта младата надежда Благовест Стоянов при юноши старша възраст се класира шести поради грешки в стрелбата. В същата възрастова група при момичетата Нели Златева зае десето място. При момчета старша възраст Костадин Чакъров се класира трети в първия спринт и шести във втория. Най-малката участничка при момичетата Никол Кленовска завоюва второ място в първия състезателен ден и девето място във втория.

Призьорите бяха наградени с купи, а всички участници получиха предметни награди. Състезанието премина при отлични условия и стриктно спазване на противоепидемиологичните мерки. Събитието бе организирано от клуб по биатлон „Банско 2019“ със съдействието на Българската  федерация по Биатлон, Юлен АД , Спортен клуб на ветераните - Банско и Община Банско.