Депутатът от ПП ГЕРБ Р.Чеканска награди победители в пробега "Дупница Рън“

Даде старт на първия атлетически пробег от веригата "Рън България“

Народният представител от ГЕРБ Радослава Чеканска даде старт на първия атлетически пробег от веригата „Рън България“ – „Дупница Рън“, който се проведе днес в град Дупница.

Чеканска награди и част от победителите в бягането – първите шест при жените, както и всички участвали деца в лекоатлетическите игри. Награди от организаторите получиха първите шест в класирането при мъжете и жените, а за всички, които финишираха, бяха осигурени специални медали.

Над 50 деца и любители на бягането участваха в състезание на 1 миля, а десетки деца от Дупница, Кюстендил, Перник, Благоевград, Сандански и София участваха в занимание по „Детска атлетика“.

Димчо Мицов от „Рилски атлет“ – Самоков и Ивета Бонова от „Юниверсал“ – София спечелиха съответно при мъжете и жените на дистанцията 8.22 км. Мицов беше безапелационен победител и спечели с 27:57 пред Сава Тодоров („Дунав“ – Русе) и пред Мартин Балабанов („Атлет“ – Мездра) – 30:18. Ивета Бонова завърши за 38:50 пред Катерина Докузова от „Юниверсал“ – 42:16 и пред Василена Пехливанска (Сапарева баня) – 43:19.

Народният представител Радослава Чеканска поздрави организаторите от Българската федерация по лека атлетика и Община Дупница за силното състезание и отличната организация на лекоатлетическия пробег. От страна на Община Дупница присъства Тодор Петков – началник отдел „Образование и спортни дейности“, а от БФЛА – Антон Бонов.