"Пирин" загуби в Несебър

Допусна загуба с минималното 1:0

ОФК Пирин стартира със загуба официалните мачове за 2019-та година. Орлетата не успяха да вземат нещо от гостуването си на ОФК Поморие в Несебър, като допуснаха загуба с минималното 1:0.
Орлетата започнаха по-добре мача, като пресираха съперника в неговата половина, но за съжаление трудно стигаха до голови положения.
На обратния фронт поморийци се бранеха добре и контраатакуваха опасно.
В 40-та минута, грешка в отбрана и на вратаря Димитров доведе до корнер, от който домакините се възползваха максимално и бившия състезател на орлетата Християн Казаков вкара от близо след разбъркване.
През втората част зелените вдигнаха оборотите, но отново изпитваха трудности пред сгъстената отбрана на Поморие.
Най-чистоти положение в мача бе за влезлия като резерва Димитър Благов, който проби по левия фланг и стреля опасно покрай вратата. Грозданов имаше възможност да засече удара на Благов, но бе задържан от защитник в наказателното поле. Реферът подмина нарушението и не отсъди дузпа.