Пирин завърши контролите с класическа победа

Игра с ФК "Сака Каменица"

ОФК "Пирин" победи ФК "Сака Каменица" с 3:0 в последната контрола от зимната подготовка, седмица преди подновяването на шампионата на Втора лига.

Двубоят се игра пред около стотина зрители в прекрасно време на стадиона в Благоевград.
Пиринци започнаха мача остро и окупираха пеналта на гостите. Първото попадение падна в 12-та минута, когато Хуан Пабло нахлу по левия фланг, но вместо да центрира, леко се подхлъзна и ритнатата топка заблуди вратаря на гостите, като влезе необезпокоявана във вратата.
Виктор Янев бе близо до гола след четвърт час игра, но ударът му срещна гредата.
Второто попадение падна в 55-та минута когато Владислав Златинов бе точен от пряксвободен удар. Трето попадение дойде 10 минути преди края, като Кирил Мутавджийски стреля остро, вратарят на гостите изби в краката на Денис Ангелов, който от близко не сгреши.
Днес орлетата почиват до понеделник, когато ще подновят тренировки преди гостуването на ОФК "Поморие" след седмица.

Състав на Пирин днес: Димитров, Адемов, Пушкаров, Гуцев, Кюсис, Пабло, Любомиров, Георгиев, Бастунов, Златинов и Янев.
След почивката в игра влязоха още : Ангелски, Митрев, Митев, Цолев, Ергин, Ангелов, Михайлов и Мутавджийски.