"Пирин" е вече с три победи от три мача

Днес клъвна и смърфовете

Орлетата продължиха отличното си представяне в мачовете след зимната пауза. Днес на стадион "Христо Ботев" в Благоевград глава преклони коравият тим на "Локомотив" Пловдив. Победата с 1:0 изпрати "Пирин" на 7-мо място в класирането с актив от 28 точки. Единственото попадение в мача вкара Орлин Старокин в 14 минута, след точен удар от разстояние. "Локомотив" създаде първото чисто положение в 13-та минута, когато Парвиз Умарбаев засече центриране от дясното крило от непосредствена близост до вратата, но Благой Макенджиев спаси. В последвалата атака пък Орлин Старокин получи топката на границата на наказателното поле и откри резултата с лек, но точен удар. Дани Кики имаше възможност да изравни резултата от пряк свободен удар, но Макенджиев отново спаси вратата си и първото полувреме завърши резултат 1:0 в полза на домакините.
Иван Цветков пропусна възможност да удвои аванса на "Пирин" в 62-та минута, но не успя и домакините продължиха да водят с 1:0. Това принуди Макенджиев да спасява отново отбора си в 81-та минута, когато вратарят спаси опасен удар на Дани Кики. От скамейката бе изгонен старши треньорът на гостите Едуард Ереносян, а многото жълти картони, които показа главният съдия Волен Чинков.

"Пирин" Благоевград - "Локомотив" Пловдив 1:0

голмайстор: 1:0 Орлин Старокин 14

"Пирин": Благой Макенджиев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Юлиян Попев, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Кристиян Кощрна (90-Кирин Грозданов), Станислав Костов (86-Тодор Траянов), Даниел Младенов (21-Иван Цветков) и Аймен Суда.