"Пирин" би "Банско" с 2:1 в контрола

До мача с "Монтана" в неделя в Ловеч орлетата ще тренират на базата в Рилци

Втора поредна победа записа отборът на "Пирин". След победата над "Левски" в първенството, този път успехът дойде в контролна среща с ФК "Банско". На терена в село Рилци без голяма част от титулярите орлетата спечелиха с 2:1. В 31-та минута Марио Топузов откри резултата след чудесно извеждащо подаване на Иван Цветков. През второто полувреме в игра влязоха още няколко юноши от школата на клуба. В 69-та минута дошлият на проби Рос Дженкинс вкара за 2:0. Британецът, който е бивш играч на Уотфорд, докара отбитата от вратаря топка, след изстрел на Алесандре Ханс от пряк свободен удар. Гостите от Банско все пак стигнаха до почетно попадение. В 78 минута Муради Ибрахим пропусна да вкара, но пет минути преди края Калоян Бонев бе точен и фиксира крайното 2:1. За "Пирин" не играха Благой Макенджиев, Юлиян Попоев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Станислав Костов, Аймен Суда, Дани Младенов, Тони Тасев и Кирил Грозданов. До мача с "Монтана" в неделя в Ловеч, орлетата ще тренират на базата в Рилци.