Орлетата на Васко Петров клъвнаха четири пъти канарчетата от Пловдив

Юношите младша възраст на ОФК "Пирин" Благоевград спечелиха гостуването си на "Ботев" Пловдив с 4:2

Юношите младша възраст на ОФК "Пирин" Благоевград спечелиха гостуването си на "Ботев"  Пловдив с 4:2 в мач от третия кръг на Елитната група до 17 години.
Възпитаниците на треньора Васил Петров поведоха с 2:0, домакините изравниха, удариха две греди при 2:2, след което с две контраатаки гостите спечелиха срещата.
Иван Атанасов даде преднина на "Пирин" в 8-ата минута, а само 6 по-късно Валентин Шляков покачи на 2:0.
До края на полувремето домакините върнаха едно попадение чрез Пламен Петров. Малко след подновяването на играта "Ботев" изравни след попадение на Симеон Дидов.
Домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но на два пъти гредите им попречиха да го сторят.
"Пирин" спечели мача след голове на Кирил Дамбов в 52-ата и Асен Крушовски в 56-тата минута. Гостите от Благоевград играха без плеймейкъра си Методи Стефанов, който е с юношеския национален отбор в Германия. Това бе и първа победа за малките орлета в първенството на елитната група. След като преди седмица момчетата на Васил Петров спряха ЦСКА София, сега победиха един от най-силните отбори в групата.