Две "орлета" играха за националния отбор на България

Юношите на "Пирин" Благоевград Димитър Митов и Методи Стефанов започнаха като титуляри

Юношите на ОФК "Пирин" Благоевград Димитър Митов и Методи Стефанов започнаха като титуляри в мача между юношеските национални отбори до 17 г. на България и Израел. "Лъвчетата" загубиха с 0:1 в контрола, която се игра на тренировъчната база „Шефаим“ в Тел Авив. В 36-та минута Амир Беркович реазлизира единственото попадение в срещата. Третият представител на благоевградската школа Асен Крушовски остана резерва. Следващата контрола между двата отбора е на 18.08, четвъртък, от 10:00 часа на тренировъчната база „Шефаим“ в Тел Авив.
Приятелските мачове са част от подготовката на отбора за предстоящите срещи в Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2017. Тимът ни е в група 8 заедно с отборите на Грузия, Швеция и домакините от Финландия.