„Велбъжд“ записа най-убедителната си победа

Разплака с 5:1 „Места“ за празника на Хаджидимово

Най-убедителната си победа от началото на първенството във „В“ Югозападната футболна група записа отборът на „Велбъжд“, съобщава viaranews. На стадион „Осогово“ кюстендилци разгромиха с 5:1 „Места“, в навечерието на празника на Хаджидимово. С успеха си играчите на Юлиян Кръстев прекъснаха негативната серия от четири поредни двубоя без победа в групата. Домакините откриха резултата още във 2-рата минута, след като нисичкият Иван Иванов засече точно с глава центриране на Александър Димитров от корнер. В 20-ата минута при индентична ситуация точен бе и Костадин Куков, отбелязвайки гол за 2:0.

В началото на второто полувреме дойде ред и на Александър Александров-Аци да покаже реализаторските си качества. Централният нападател бе оставен непокрит в наказателното поле и направи за трети път безпомощен вратаря на гостите отново след удар с глава. В 68-ата минута отново Аци бе в прегръдките на своите съотборници, след като изпълни точно дузпата, отсъдена за нарушение срещу Адриан Бачовски, който бе спънат в наказателното поле от капитана на гостите Георги Коджабашев. Отборът на „Места“ върна едно попадение в 78-ата минута. Абип Керенчев бе изведен в наказателното поле и с удар покрай вратаря Георги Василев вкра за 4:1. Крайното 5:1 оформи в 87-ата минута влезлият като резерва Анатоли Иванов, след като полузащитникът завърши точно многоходова комбинация с участието на Станимир Благоев и Иван Иванов. Победата изкачи кюстендилци от 10-о на 7-о място в класирането с актив от 16 точки. „Велбъжд“ е обаче с мач повече, тъй като останалите двубои от 11-ия кръг се играха в неделния следобед.