"Пирин" с втора загуба в първенството

Орлетата отново паднаха в Банско

Орлетата” отново паднаха на стадиона в Банско, съобщи Е-79.
„Банско” победи „Пирин” Благоевград с 1:0 в дербито от поредния кръг на „Б” групата. Срещата се игра днес заради изборите в неделя. Мачът освен като дерби на Пиринския край е и своеобразно дерби между лидера в „Б” групата „Пирин” и непобедения до момента отбор на „Банско”. Всъщност със спечелената победа днес възпитаниците на Александър Томаш продължават да са без загуба в официален мач този сезон. Единствения гол в мача вкара бившият футболист на „Пирин” Благоевград Борислав Хазуров в 18-ата минута. Той засече центриране на Костадин Слаев, топката се отби в гредата и влезе в мрежата. До края на полувремето вратарят на „Пирин” Костов отрази опасен удар на Любо Витанов. Въпреки че изоставаха в резултата, благоевградчани през второто полувреме не успяха да създадат положения, като двете най-чисти положения пропусна Мартин Тошев. Най-чистото положение за „Пирин” бе в 84-ата минута, когато след грешка на Стоянов Тошев не успя да вкара на празна врата. „Пирин” Благоевград записа втора загуба в първенството отново на стадиона в Банско, отново срещу отбор от Пиринския край. Първото поражение на „орлетата” бе във втория кръг с „Пирин” Разлог на стадион „Свети Петър”.