Несъществуваща дузпа донесе победа на Верея в мача със Септември

Скандална дузпа донесе победата на Верея с 1:0 над Септември (Симитли) в мач от 1-ия кръг на „Б" група

Двубоят беше напълно равностоен, но благодарение на театралните качества на Ангел Костов домакините от Стара Загора спечелиха дербито на новаците. Нападателят на Верея си изпроси смешен наказателен удар в 71-ата минута, когато се свлече като съсечен на терена, след безобидно единоборство с Методи Илиев. От бялатото точка Исус Ангелов не сгреши и донесе победата на Верея. Треньорът на гостите от Симитли Спас Стоименов нападна рефера Стоян Денев след загубата:

„Съдията Стоян Денев реши мача. Даде дузпа за неправилно дишане в полза на Верея. Не беше безпристрастен от първата минута. Ако продължава съдийския произвол срещу нас, по-добре да не харчим пари за гостувания”, гневеше се Спас Стоименов, цитиран от simitli.info. В следващия кръг Септември (Симитли) приема у дома Банско.