На три точки разстояние! Пирин с класика като гост

Футболистите на ОФК Пирин победиха с класическото 0:3 домакините си от Балкан Варвара в днешния 25 кръг от първенството на В югозападната футболна група.

Орлетата тотално доминираха над балканци, като допуснаха един единствен опасен удар по вратата, опазена суха в пореден мач от Христо Бахтарлиев. Още в началните минути зелените се настаниха в половината на домакините и поведоха играта, като Златинов удари греда след четвърт час. Гол на успокоението вкара Димитър Илиев в 30-та минута, извеждайки зелените напред. След почивката благоевградчани отбелязаха още две попадения чрез Хаджииванов в 68-та и Златинов в 72-та.

С тази си победа Пирин вече не практика е отново в професионалния футбол, като победата на втория и преследвач в класирането Оборище днес над Места Хаджидимово с 8:0 доведе нещата до там, че в следващия домакински мач на орлетата срещи Беласица Петрич, с една евентуална победа благоевградчани да подпечатат и на теория визити си за Б група.