Без Бербо титуляр, Раниери може да изпусне и второто място!

Лил и Сент Етиен ще гонят Монако до дупка

Клаудио Раниери продължава да упорства и да не пуска Димитър Бербатов титуляр откакто българина заигра в Монако.
Нищо,че единственото отличие, купата на Франция,за което монегаските останаха да се борят е благодарение на нашия Бербо. В изключително труден осминафинал като гост на Ница, Митко вкара единствения гол в срещата и Монако ще играе на четвъртфинал на 26 март на собствен терен срещу Ланс.

Първото място във френската лига 1 изглежда почти безвъзвратно изгубено след отминалия 27 кръг. ПСЖ спечели дербито на Франция  срещу Марсилия на "Парк де Пренс" с 2:0. За сметка на това Монако загуби с 0:2 на "Жофроа Гишар" от Сент Етиен. При разликата от два гола от "зелените" Раниери реши да отбие номера и да пусне Бербатов едва в 81-ата минута.

Така в момента ПСЖ е първи със 64 точки,а Монако на второ място с 56.  Осем точки разлика са доста защото в оставащите 11 кръга ПСЖ трудно може да загуби такъв аванс.