„Етър“ триумфира в Дупница с гол в самия край

09-03-2022, 18:03

архив

Velikotarnovoutre.bg

„Етър“ спечели драматична победа с 1:0 при гостуването си на „Марек“ в Дупница. Така „болярите“ отново излязоха временно начело в класирането на Втора лига и увеличиха аванса си на 6 т. пред „Хебър“, който бе разбит у дома с 0:3 от „Монтана“. Победното попадение вкара Уилсън Фелипе в 89-ата минута.

Мачът започна с възможност за домакините в 4-ата минута, но Анатоли Господинов спаси. Постепенно „Етър“ наложи надмощие и изостри атаките си. В 15-ата минута „виолетовите“ имаха отличен шанс да поведат – Ловре Кнежевич центрира към Кольо Станев, който стреля, но вратарят извади в корнер. От изпълнението му Николай Янков насочи топката опасно във вратата, но стражът отново спаси.

Следващата възможност бе в 20-ата минута, когато последва добро центриране на Здравко Илиев около дузпата, но Христо Димитров не можа добре да засече топката. До края на полувремето сериозни опасности пред двете врати нямаше, въпреки че етърци държаха инициативата.
В 59-ата минута влезлият на мястото на Здравко Илиев Уилсън Фелипе намери Радослав Апостолов, който с изстрел от границата на пеналта прати топката в напречната греда.

До края домакините опитваха хаотичен натиск, а „Етър“ имаше нов шанс в 81-ата минута, когато хубава комбинация между Дани Младенов и Ники Янков завърши с удар на сантиметри от гредата. Голямата радост дойде в 89-ата минута, когато Яни Пехливанов намери Уилсън Фелипе и той с диагонален удар прати топката в мрежата – 0:1!

“Етър”: Анатоли Господинов, Георги Александров, Здравко Илиев (46 Уилсън Фелипе), Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Николай Янков (90 Кристиян Кънчев), Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Христо Димитров (75 Даниел Младенов), Ловре Кнежевич.