Симон Антони Иванов записа четвърта победа без загубен сет на турнир в Гърция

17-11-2021, 19:06

Снимка: Българска федерация по тенис

Varnautre.bg

Вчера Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за четвъртфиналите по двойки

Състезателят на варненския клуб "Черно море Елит" Симон Антони Иванов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Фючърс" на ITF в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Квалификантът Иванов отстрани поставения под номер 6 Кай Венелт (Германия) със 7:5, 6:4 за 98 минути, съобщават от Българската федерация по тенис.

Държавният вицешампион на открито през този сезон поведе с 5:2 и имаше сетбол при сервис на съперника, но допусна да бъде застигнат. След 5:5 българинът взе пет поредни гейма, с което спечели първия сет и поведе с 3:0 във втория. Венелт отново успя да изравни за 3:3, но при 5:4 Иванов реализира нов пробив и стигна до крайния успех.

Това е четвърта поредна победа за Симон без да загуби сет. В квалификациите той постигна три убедителни победи.

Във втория кръг Иванов ще играе срещу друг квалификант Дакс Дондерс от Холандия.

Вчера Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за четвъртфиналите по двойки.