КИБИ "Спартак“ с отлично представяне на Държавен личен шампионат по Шотокан Карате-До

Състезателите се представиха отлично само след двуседмичната си подготовка

Завършиха преборванията в Държавния личен шампионат на Българската федерация Шотокан Карате-До за 2021 година, като за състезателите до 12 г. бяха в зала Арена Асикс, София на  27.03.; до 16 г. на 24.04. и над 16 г. - 25.04. в многофункционална зала на НСА „В.Левски“,  София. И трите състезания се проведоха без зрители при строго спазване на мерките.
Състезателите от Клуба за източни бойни изкуства „Спартак“, #Сандански се представиха отлично само след двуседмичната си подготовка.
Републикански шампион при жените стана Атина Трендафилова в спортна дисциплина КУМИТЕ + 58 кг. Димитър Стоянов спечели вицешампионската титла при мъжете в спортна дисциплина КАТА . Лидия Златкова се окичи с две вице шампионски титли в спортните дисциплини КАТА и КУМИТЕ + 50 кг, момичета и бронзов медал в спортна дисциплина АСАЙ РЮ ката. При девойките се изявиха Захара Сиракова с два бронзови медала в спортните дисциплини КАТА и КУМИТЕ + 50 кг и Кирилка Чинарова с бронзовия си медал в спортна дисциплина КУМИТЕ + 50 кг. При деца старша Слави Сираков се пребори за бронзовия медал в спортна дисциплина КАТА.
Треньорът на санданските каратеки Костадин Чепандов благодари на своите състезатели и поздрави дебютантите Андон Велев и Благовест-Габриел Ташев за доброто им представяне при по-големите с класиранията им в 10-ката на своите възрастови групи, както и на най-малките – Георги Митрев и Даниел Стоянов.