Десета титла за Сани Жекова на сноубордкрос (снимки)

Сани взе участие в националното първенство на Витоша

Легендарната ни сноубордистка Сани Жекова (Блейд), която официално обяви, че спира с активната си състезателна дейност преди 2 години, показа, че все още няма кой да я победи в сноубордкроса. Сани взе участие в националното първенство, което се проведе на Витоша при отлична организация от екипа на БФски и „Витоша ски“ АД. Жекова спечели 10-а титла в дисциплината, като изпревари на финала Лиа Манчева (Блейд). На финала при мъжете Валентин Миладинов (Бороборд) спечели пред Борислав Стоянов (НСА), Петър Гьошарков (Бороборд) и Симеон Чалъков (Бороборд). На Витоша бяха определени и шампионите при момчета и момичета (младша възраст – до 13 г.), момичета и момчета (старша възраст – до 15 г.) и юноши и девойки (до 19 г.) Пълните резултати от атрактивната надпревара на Витоша може да намерите на www.bfski.com.