Приятелският мач между "Пирин" и "Вихрен" завърши с равенство

Нов състав на "орлетата" влезе през втората част

Пирин завърши 1:1 с Вихрен (Сандански) в третата си контрола от началото на зимната подготовка. Двубоят се проведе на стадиона в село Микрево и бе излъчен на живо в официалната страница във Фейсбук и в официалния канал в You Tube.

"Орлетата" откриха резултата в 28-ата минута, след като вратарят на "Вихрен" сгреши, подавайки топката в краката на Преслав Йорданов, кото отбеляза сам срещу стража. Това бе втори гол за Преслав от контролите по време на зимната подготовка, след като намери целта и срещу "Марек" при победата с 5:1.

В 32-ата минута Бастунов центрира отдясно и Карачанаков стреля с глава отблизо, но вратарят улови без проблеми. До края на полувремето гостите опитаха слизания към вратата на Петров, които не доведоха до нищо сериозно. В 60-тата минута Антон Карачанаков разстресе гредата след много силен шут от дистанция. В 65-ата минута пак той центрира хубаво от свободен удар, играч на Вихрен отклони към далечната греда, където Стилиян Николов засече топката в мрежата, но попадението му бе отменено неправилно заради засада. В 81-ата минута Влади Златинов стреля от пряк свободен удар, но шутът му попадна в ръцете на вратаря.

"Вихрен" изравни с гол на Иван Лазаров, който в 87-ата минута стреля от дистанция, изненадвайки вратаря Шейтанов.

Следващата приятелска среща на отбора е планирана за петък, 29 януари, от 13:30 ч. срещу отбора на ЦСКА (София).

Стартов състав на "Пирин": 99. Петър Петров (46-87.Шейтанов), 3.Александър Бастунов, 13. Архан Исуф, 14. Стилиян Николов, 22. Димитър Митев, 44. Kонър Хендерсън , 27.Асен Либяховски, 73.Венцислав Бенгюзов, 17.Спас Георгиев, 71.Антон Карачанаков, 18. Преслав Йорданов.

В 70-ата минута влязоха 5.Николай Бодуров, 16. Вергил Янев, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 8. Орлин Старокин , 28. Ивайло Тодоров , 10.Андон Гущеров , 9.Владислав Златинов, 6.Юлиян Попев. Цял мач изигра Асен Либяховски.