Завърши Петият заключителен етап на "Планинско изкачване“ в Благоевград

Пръв в генералното класиране е Мирослав Ангелов от “АСК Мегаспорт”

Петият заключителен етап на „Планинско изкачване Благоевград 2020“ се проведе днес в Благоевград.

Състезанието премина при изключително тежки условия – на мокро трасе. Точно преди старта в Благоевград заваля дъжд. Това затрудни до известна степен състезателите и доведе до няколко рестарта. Въпреки лошото време обаче и тази година „Планинско изкачване“ събра стотици благоевградчани, които подкрепиха с присъствието си своите фаворити.
С благодарност към публиката и Община Благоевград за партньорството започна днес церемонията по награждаването, на която присъстваха заместник-кметът по обществен ред, сигурност и спорт Любен Милев и инж.Евгени Терзиев, заместник-кмет по строителството.

Отлично се представиха организаторите от благоевградския клуб “Диамо”, които завоюваха 4-то място в отборното класиране, 3-то място в клас НС3, 4-то място в клас НС4 и 1-во място в клас Лада.

Пръв в генералното класиране днес завърши Мирослав Ангелов от “АСК Мегаспорт” с Шкода и време 7:00, 211.
Второ място за Пламен Камбуров от “ЛВ-Авто рейсинг тим” с Мицубиши с време 7:09, 679.
Третото място извоюва Искрен Веселинов от “Дианел рейсинг” с Хонда и време 7:27, 317.