Биатлонистите от Банско с призови класирания на държавното първенство

Състезателите са Даниела Кадева, Благой Тодев и Благовест Стоянов

На високопланската спортна база „Белмекен” се проведе Държавно първенство по биатлон за мъже, жени, юноши и девойки. В състезанието участваха професионални състезатели от всички спортни клубове, както и националните състезатели на България.
Клуб по биатлон „Банско 2019” взе участие в първенството с трима състезатели - Даниела Кадева, Благой Тодев и Благовест Стоянов.
Даниела Кадева при жените се класира на 2-ро място и в двете състезателни дисциплини - спринт и преследване .
Благой Тодев и Благовест Стоянов при юношите се класираха съответно на 1-во и 3-то място в спринта, като Благой Тодев спечели златния медал и в преследването, а Благовест Стоянов се класира на 7-мо място.
Даниела Кадева и Благой Тодев продължават подготовката си с националния отбор на Белмекен.
Преди държавното първенство, Благовест Стоянов участва в контролни състезания на юношеския отбор, където се класира на 2-ро място в дисциплината супер спринт и на 1-во в спринта, което му спечели място в младежкия национален отбор.