Продължават общинските ученически игри в Благоевград

Днес са финалните срещи по баскетбол

Финални срещи по баскетбол ще се проведат днес в зала „Скаптопара“ в Благоевград. Учениците от Благоевград се състезават цяла седмица за първото място в спортната дисциплина баскетбол, част от Общинските ученически игри 2020г.
Победителите при момичетата във възрастова група 5-7 клас са известни. На първо място се класира отборът на Трето ОУ „Д.Талев“, второ място за отбора на Седмо СУ „К.Шапкарев“, а третото място зае отбора на Шесто СУ „И.Вазов“. При девойките 8-10 клас първото място зае ЕГ „Акад. Л.Стоянов“, второ за отбора на ПМГ „Акад. С.Корольов“, трето място за отбора на НХГ „Св.Св. Кирил и Методий“, същото е класирането и при девойки 11-12 клас.

При момчетата финалите предстоят.

Днес от 10.00 ч. във възрастова група 5-7 клас ще играят отборите на Седмо СУ „К.Шапкарев“ срещу Четвърто ОУ „Д.Дебелянов“. От 11.00 ч. за първото място при юношите 8-10 клас ще се състезават отборите на ЕГ „Акад. Л.Стоянов“ и ПМГ „Акад. С.Корольов“. От 12.00 ч. започва финалната среща във възрастова група 11-12 клас, също между отборите ЕГ „Акад. Л.Стоянов“ и ПМГ „Акад. С.Корольов“.

След последната среща ще се състои награждаване на всички ученици, спечелили призовите първо, второ и трето място.

В понеделник / 24 февруари/ започва надпреварата по футбол. Предстоят още състезанията по волейбол, хандбал, тенис на маса и лека атлетика.

За всички победители се осигурени купи, медали и грамоти oт Община Благоевград.