"Пирин" си тръгна с победа от срещата в Балчик

Надигра местния "Черноморец" с 2:0

ФК Пирин постигна трета поредна победа в шампионата на "Б" футболна група. Орлетата надиграха категорично "Черноморец"-Балчик като гост с 0:2. Зелените доминираха през целия мач и заслужено се поздравиха с нови три точки.
В 18-та минута Динов отбеляза първото си попадение за "Пирин" и въобще в професионалната му кариера. Младото крило напредна хубаво по десния фланг и стреля, и след лек рикошет топката влетя във вратата.
Отново Динов беше замесен във второто попадение. Той бе изведен сам срещу вратаря на домакините, преодоля го отлично, но бе съборен в наказателното поле. Категоричнта дузпа бе реализирана хладнокръвно от Влади Златинов в 52-та минута.
Зелените имаха още куп положения за гол. Габриел, Михайлов и отново Динов можеха да направят резултата класически, но пропуснаха.
Пиринци бяха бурно подкрепяни от около 30 привърженици, които ги изпратиха подобаващо след последния сигнал на рефера.
Следващият мач за зелените срещу "Загорец" Нова Загора в мач за Купата на България.