Първа победа за "Козлите" от новия полусезон

ФК ”Банско” победи с категоричните 5:1 "Марек" (Дупница)

ФК ”Банско” победи с категоричните 5:1 Марек (Дупница). Това бе първи домакински мач и първа победа на “козлите” от новия полу-сезон в Югозападната трета лига. След пряк свободен удар, Ангел Маджиров откри за банскалии, седем минути по-късно резултатът стана 2:0, след отлично изпълнена дузпа от Христо Спасов. При този резултат завърши първото полувреме. След почивката, Банско не спираше с атаките и след красива комбинация, отново Спасов реализира за 3:0. Гостите опитваха атаки, но вместо това получиха 4-ти гол, отново дело на Маджиров, и отново от пряк свободен удар. Все пак услията на Марек дадоха резултат и успяха да върнат едно попадение. В самия край на срещата бе и най-красивото попадение, дело на капината ни Петър Лазаров. С плътен удар, от близо 30 метра, той не остави шансове на вратаря на гостите оформяйки крайното 5:1.
В следващият кръг Банско гостува на Рилски Спортист (Самоков).