Възражда се Купа "Пирин" по биатлон

Състезателиуте мериха сили в "спринт" и "индивидуално"

За първи път от двайсет години насам се проведе купа "Пирин" по биатлон в Банско. Състезанието бе организирано от Ски клуб "Банско" и Спортен клуб на ветераните "Банско", с любезното съдействие на Община Банско и Юлен АД.

Надпреварата се проведе в два дни в дисциплините "спринт" и "индивидуално" в различни възрастови групи.
В първия състезателен ден в дисциплината "спринт" за юноши старша възраст на 7,5 км първо място спечели Благой Тодев; при юноши младша възраст на 6 км. пето място зае Благовест Стоянов. При момчетата старша възраст на 4,5 км четиринайстото място е за Владимир Клечеров, а петнайстото - за Костадин Чакъров.
При момичетата старша възраст на 3,6 км девето място спечели Мира Петакова, десето място зае Мария Денизова и осемнайсто място - Нели Златева.
Във втория състезателен ден в дисциплината "индивидуално" при момичетата старша възраст на 5 км тринайсто място зае Мария Денизова, петнайсто - Нели Златева и шестнайсто - Мария Петакова. При юноши старша възраст на 12,5 км "индивидуално" отново фаворит бе Благой Тодев.
При юноши младша възраст на 10 км седмо място зае Благовест Стоянов, а при момчетата старша възраст на 6 км "индивидуално" - Владимир Клечеров.
Кметът на Общината Георги Икономов, награди призьорите от дисциплината "спринт" - юноши старша възраст, в която Благой Тодев зае първо място и призьорите в дисциплината "индивидуално" - юноши младша възраст.