"Пирин отпадна" от купата

Загуби с 0:2 от Славия у дома

ОФК "Пирин" се прости с визията за нещо повече в турнира за Купата на България по футбол. Орлетата не можаха да се справи с носителя на купата на България Славия и отстъпиха в Благоевград с 0:2.

Все пак пиринци могат да съжаляват за доста сериозните пропуски, които си позвоилиха да направят пред вратата на гостите, особено през първата част.
Сериозни неточности в завършващата фаза за "Пирин" направи на два пъти Петър Златинов, а удар на Благов затрудни максимално Георги Петков.

Гостите откриха с гол на Чунчуков, който бе точен с глава след центриране на Йомов в 30-та минута. В 59-та минута именно Йомов реши мача с второ попадение за Славия, след асистенция на Велковски.
Състав на Пирин: Ангелски, Митрев, Митев, Попев, Цолев, Траянов, Стефанов, Вачев, Благов, Христов и Златинов. В игра влязоха още Никола Георгиев, Милков Георгиев и Марио Топузов.