beroe.bg

starazagorautre.bg

Преди „Локомотив“ (Пловдив) – „Берое“

В следващият кръг "зелените" приемат „Витоша“ на 17 март

„Берое“ победи с 0:2 при гостуването си на „Локомотив“ (Пловдив) в мач от XXV кръг на ППЛ. Зелените изиграха пореден силен двубой и спечелиха заслужено. След нулево първо полувреме Мартин Камбуров даде аванс за старозагорци в 68-та минута със 198-то си поапдение в елита, а Педро удвои в 76-та с 13-тия си гол за сезона.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в двубоя като четвърти във временното подреждане, а домакините от „Локомотив“ заемаха 7 позиция в класирането.

СТАРТОВ СЪСТАВ

Наставникът Александър Томаш извърши една промяна сред своите избрани 11 в сравнение с последния шампионатен двубой срещу “Лудогорец”, след като днес заложи отново на Педро Еуженио, който бе наказан предния двубой, вместо контузения Иван Бандаловски.

МАЧЪТ

В началните минути двата тима си размениха по няколко флангови атаки, но нямаше сериозна опасност пред някоя от двете врати.

На два пъти топката бе центрирана опасно след пряк свободни удари, но и те не доведоха до удар към вратите.

Две минути след това се стигна до най-сериозната опасност до този момент. Първо Камбуров овладя и намери Бригидо по левия фланг, но центрирането на португалеца бе пресечено в корнер.

Бригидо получи късо от корнера, навлезе в наказателното поле и отправи удар в далечния ъгъл. Топката обаче срещна гредата, получи се разбъркване и Пиргов все пак успя да изчисти в нов ъглов удар.

В 40-та минута „Берое“ организира добра атака, при която Райнов размени двойни подавания с Камбуров. Нападателят се озова на стрелкова позиция в пеналта, но Пиргов отрази удара му.

В началото на второто полувреме се стигна до много добра възможност за „Берое“. Леони намери Камбуров в пеналта, а той свали за Педро. Португалецът стреля силно, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 57-та минута Елитон стреля добре от пряк свободен удар, но Перниш се намеси страхотно.

Четири минути след това при нова отлична атака за „Берое“ Камбуров бе изведен от Адамович и пробва да намери Педро, но бранител изби. При втория опит на напдателя Педро стреля от воле, но Езе изби пред голлинията .

„Берое“ успя да поведе в 68-та минута. При разиграване след корнер топката попадна в Охене, който стреля от малък ъгъл, но Пиргов изби в нов корнер. Педро центрира в пеналта и Камбуров засече топката с глава, пращайки я в мрежата за 0:1. Това бе 198-мо попадение на нападателя в елита на българския футбол.

В 74-та минута се стигна до разбъркване след корнер за домакините. Аралица успя да отправи удар, но Перниш спаси.

Минута след това Банович намери Аралица, но отново Перниш се прояви с намеса и улови.

В 76-та минута „Берое“ удвои аванса си. Цонев изведе отлично Педро зад гърба на отрбраната и португалецът не сбърка останал сам срещу Пиргов – 0:2.

В 81-та минута Буна стреля от ъгъла на пеналта, но Перниш нямаше проблеми да улови.

Пет минути след това Марчев засече топката с глава, но ударът бе слаб и Перниш улови.

До края нямаше сериозни опасности и така „Берое“ спечели поредната си победа в шампионата.