Кадър: ТВ Добрич

dobrichutre.bg

Спортно училище "Георги Бенковски“ връчи наградите си за 2017 година (Снимки)

В спортното училище в Добрич

Ученици от спортното училище в Добрич мериха сили в дълъг скок в памет на Апостола на свободата – Васил Левски. Борецът Стойчо Диков стана шампион при големите ученици, а волейболистката Невена Йорданова – при девойките.
За шеста поредна година в Спортно училище „Георги Стойков Раковски“ – Добрич се проведе състезание по дълъг скок в чест на Апостола на свободата. Учениците пресъздадоха заветния лъвски скок на Дякона от Първата българска легия в Белград.
Около 60 участници се включиха в инициативата днес. Те бяха разделени в две възрастови групи. При състезателите от 5 до 8 клас призовото първо място зае борецът Ивелин Наташев. Втора и трета награда получиха хандбалистите Маниел Димитров и Найден Горов. Най-добър скок при девойките направи волейболистката Невена Йорданова, следвана от гимнастичките Полина Митева и Моника Георгиева. При момчетата от 9 до 12 клас лъвския скок спечели борецът Стойчо Диков. Той постигна отличен резултат с 4.70 метра.
Второто и третото място заеха хандбалиста Донислав Димитров и футболиста Евгени Георгиев. На победителите бяха връчени грамоти и награди.

Източник: ТВ Добрич