"Пирин" вкара три на "Витоша" за едно полувреме

Орлетата победиха с 3:1 новака в Първа професионална лига "Витоша" Бистрица в контрола

Пирин Благоевград победи с 3:1 новака в Първа професионална лига Витоша Бистрица в контролна среща, играна в Благоевград. Само за едно полувреме домакините решиха всичко в контролата с дошкорошния участник във Втора лига. Мачът се игра при много топло време на стадион Христо Ботев. За разлика от първата проверка срещу Струмска слава Радомир, която завърши 2:2, този път Милен Радуканов заложи в стартовия състав на най-доброто, с което разполага. В 12-та минута Александър Башлиев пропусна от няколко метра, но осем минути по-късно головата сметка бе открита. Румен Сандев вкара за домакините в 20-та минута, не без помощта и на вратаря Василев, а в 34- а минута Аймен Суда покачи на 2:0. Пет минути преди почивката груба грешка на Благой Макенджиев позволи на Георги Амзин да отправи удар, но топката мина над вратата. В 43-та минута Даниел Младенов нацели гредата, но две по-късно узакони превъзходството на Пирин за 3:0. След почивката много смени и в двата отбора и само едно попадение от дузпа. Негов автор бе Мишо Петров за крайното 3:1. Следващата контрола на Пирин е на 29 юни срещу Славия в Разлог, когато най-вероятно ще дебютира и Тодор Паланков, който вече тренира с Пирин.