„Пирин“ и „Берое“ не разрешиха спора помежду си – 1:1

starazagora.utre.bg

„Берое“ би „Локомотив“ (ГО)

Берое и Спартак играят решаващ трети мач

В следващия кръг „Берое“ приема „Нефтохимик“

„Берое“ и „Пирин“ не излъчиха победител в мача помежду си от XXXII кръг на Първа професионална лига. Станислав Костов даде преднина за своя тим в 27-та минута, а Жуниор Мапуку изравни в 64-та. Така двата тима не разрешиха спора за първото място в групата и то ще се реши в последния кръг.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача с актив от 40 точки, с 2 по-малко от „Пирин“ и втора позиция във временното класиране на група „Б“ от втората осмица. Двубоят бе диретна битка за първото място в групата.

„Берое“ владееше инициативата и топката в първите петнадесет минути на срещата, но не успя да застраши вратата на домакините.

В 18-та минута Почански получи топката пред наказателното поле и стреля с левия крак, но ударът му премина на метър от гредата.

В следващата минута Цветков центрира от пряк свободен удар, но защитата на „Берое“ се справи.

Домакините откриха резултата в 27-та минута, когато Станислав Костов получи топката пред дъгата на пеналта и стреля, а ударът му намери горния ляв ъгъл на Перниш – 1:0.

В 34-та минута Мапуку проби и навлезе в наказателното поле, но от малък ъгъл. Нападателят пробва удар, но ненамери целта.

В следващите десет минути двата тима играха равностойно, но чистите голови положения липсваха. В 45-та минута Тенев получи топката от Райнов след центриране в пеналта и стреля от около 20 м, но топката излезе в аут.

Веднага след подновяването на играта домакините организираха бърза атака, при която Даниел Младенов центрира в пеналта, където Костов игра с глава, но не успя да намери целта.

В 47-та минута отново Младенов проби и центрира в пеналта, където Цветков овладя и предостави за Тасев. Той бе сам срещу Перниш и стреля, но стража успя да избие.

Пет минут

и след това Цветков центрира от фаул, а Дженкинс стреля, но над вратата.

В 56-та минута Охене намери Мапуку, който се освободи от защитник и стреля, но ударът му бе блокиран.

В 63-та минута Райнов получи пас на дъгата на пеналта и стреля, топката рикошира в крака на Охене, но Макенджиев успя да улови.

В следващата атака „Берое“ успя да изравни. Карлос Охене изведе Мапуку на чиста позиция, нападателят преодоля Макенджиев и прати топката в мрежата за 1:1.

„Берое“ организира добра атака в 70-та минута, при която Райнов намери Пенев по крилото, а той центрира остро. Топката попадна в очертанията на вратата, но Макенджиев улови.

В 73-та минута Цонев проби, навлезе в пеналта и стреля, но Макенджиев спаси.

В следващата минута Цветков центрира опасно от пряк свободен удар, но Младенов остана под топката.

„Берое“ имаше отличен шанс да излезе напред в 79-та минута, когато Цонев бе изведен зад отбраната и стреля, но топката срещна гредата. Тя се върна при него и той се опита да финтира бранител, но падна след съприкосновение с него.

В ответната атака Костов стреля извън наказателното поле, но не намери целта.

В 83-та минута Охене намери Салмикиви, който стреля от движение, но топката рикошира и излезе в корнер.

До края на срещата нямаше сериозни опасности и двата тима спечелиха по една точка след равенството 1:1.

В СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

„Берое“ приема „Нефтохимик“ в последният си мач от група „Б“. Срещата е насрочена за 11 май от 19:30 ч.