"Пирин" размаза "Дунав"

Орлетата разгромиха "Дунав" с 4:1 в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига

"Пирин" разгроми "Дунав" с 4:1 в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Даниел Младенов вкара два гола за победителите, Атанас Атанасов си отбеляза автогол и Станислав Костов попълниха актива на домакините. Почетното попадение за сензацията на първенството Дунав вкара Диян Димов.
Още от първите минути на мача "Пирин" натисна своя противник и положенията пред вратата на Мартин Луков следваха едно след друго. В 3-ата минута Станислав Костов пропусна отлично положение.
Така се стигна до 15-ата минута, когато Костов пусна на празна врата към Даниел Младенов и той откри резултата в полза на "Пирин". Шест минути по-късно Атанас Атанасов си отбеляза автогол, след като опита да изчисти удар на Станислав Костов.
"Пирин" не спря до тук и в 29-ата минута Даниел Младенов с хубав диагонален удар направи резултата класически. Гостите от "Дунав" се върнаха в мача след красиво изпълнение на Диян Димов в 37-ата минута.
През второто полувреме "Пирин" продължи да бъде по-добрият отбор на терена. Следва нова поредица пропуски пред вратата на Мартин Луков. В 62-ата минута един от най-добрите на терена Станислав Костов успя да се разпише. Той бе изпуснат от защитата на гостите и хладнокръвно направи 4:1.
До края нови добри възможности се откриха пред "орлетата", но Муйеци и Сандев не успяха да преодолеят Луков.
"ПИРИН" - "ДУНАВ" 4:1