Три българчета в битка за финалите в Испания днес

Състезанието се провежда на 20 клей корта в местния клуб "Ла Манга"

Три български деца ще играят в полуфиналите на сингъл, а още три – на ¼-финалите, на престижния международен турнир по тенис Champions Bowl в Мурсия (Испания). Състезанието се провежда на 20 клей корта в местния клуб "Ла Манга", информират на сайта на БФТенис.

Георги Георгиев (ТК „Сливенград“) победи Яспер Камен (Гер) с категоричното 5:1, 5:1 при 10-годишните момчета и днес играе на полуфинал срещу Джани Симен от Швейцария.
При 11-годишните след 4 безапелационни победи в групата си Викор Марков (ТК „Диана”, Сф) се класира директно за полуфинал, където ще срещне Джейк Ивънс (Вбр).
В същата възраст при момичетата Ева Бусаад (ТК „Августа Траяна”) допусна само една загуба в групата си, но намери място сред 4-те най-добри и днес излиза в спор за финала срещу бринтанката Джаклин Огунвале.

На ¼-финали днес ще играят Никол Николова (10 г.), Мартин Десподов и Михаил Иванов (12 г.).
Общо 6 български двойки пък ще играят на различни етапи в своите възрастови групи днес. Три от тях са на ¼-финал при 10-годишните момчета. Това са: Димитър Чилов/Димитър Байчев, Робен Гавани/Александър Василев и Георги Георгиев/ Борис Боюклиев.

Два тандема при 10-годишните момичета са на полуфинал – Александра Габровска/Никол Николова и Мария Рогачева/Росица Денчева.

При момчетата 11/12 г. в топ 8 на двойките са Борислав Златанов и Мартин Десподов.
За второто издание на престижния турнир Българската федерация по тенис изпрати общо 12 състезатели във възрастите до 10, до 11 и до 12 г., които бяха определени чрез квалификации през май. Националните победители в тях заминаха за участие, благодарение на програмата „Тенисът – спорт за всички“ на БФТ и ММС. Водач на отбора ни е капитанът ни за Купа „Дейвис“ Тодор Енев.

Освен тях в лагер и демонстративни надпревари при 9-годишните играят и други 4 българчета.