dobrichutre.bg

DobrichUtre.bg

Хандбалистите на Добруджа посрещат Пирин

Джошкун Якубов бе най-резултатен с 6 гола

На почивката резултатът бе 17:11 за домакините. В началото на второто полувреме гостите от Гоце Делчев се върнаха в мача и намалиха изоставането си само на 2 гола - 19:17. Последваха 7 безответни гола за Добруджа, след които 10 минути преди края резултатът стана 26:17. Финалната сирена прозвуча при 30:22 за отбора от Добрич.Отново най-резултатен за Добруджа бе Джошкун Якубов, който отбеляза 6 гола във вратата на Пирин. По 5 пъти се разписаха привлечените през лятото от шампиона Фрегата Йордан Михайлов, Александър Димитров и Мирослав Симеонов. По 2 гола реализираха Стефан Ефтимов, Антон Петров и Стилиян Стоянов. По 1 попадение добавиха капитанът Илиян Илиев, Марин Сарандев и Златан Петров.

В мач от мъжката А хандбална група Добруджа победи Пирин (Гоце Делчев) през около 250 зрители в зала "Русалка" в Добрич. Двата отбора показаха много качествена игра, с която доказаха, че са сред фаворитите в новото първенство.

Така Добруджа вече има 4 точки след 2 изиграни мача в мъжката А хандбална група - победи над Локомотив (Горна Оряховица) и Пирин (Гоце Делчев).
Източник:dobrichonline.com