Избрани Новини

По-малкото четене на книги води до липса на въображение

Това сподели председателят на Синдиката на българските учители в Благоевград

Учениците най-много се затрудняват от това да помнят дълготрайно, каза за радио "Фокус" Пирин Бонка Ичкова, председател на Синдиката на българските учители в Благоевград и учител по френски език. По думите ѝ голям проблем се явява и липсата на навици за учене при днешното поколение.

"За това, според мен, са виновни новите технологии, защото те учат децата на мързелива памет. Аз съм преподавател по чужд език. Едно дете не може да учи чужд език, ако не помни дълготрайно лексика и граматика и така вероятно стоят нещата и при всички други предмети.", допълни Бонка Ичкова.

Тя каза още, че другото нещо, заради което учениците имат затруднения в учебния процес, е липсата на достатъчно внимание от страна на родителите.

"Родителите трябва да разговарят повече с децата си, да ги насочват какво да четат и какво да гледат по телевизията", добави Бонка Ичкова.

Председателят на Синдиката на българските учители в Благоевград сподело още, че по-малкото четене на книги води до липса на въображение и на добър изказ.

"За съжаление и родителите не обръщат достатъчно внимание на децата си. По мои наблюдения те не следят достатъчно интелектуалното развитие на децата. Една книга те кара да си представяш чувства, картини и различни образи. Според мен, ако учениците не четат достатъчно, те няма да могат да изградят дори собствен речник, собствен мироглед и да развиват способностите си“, добави още тя.

По неѝните думи много е важно да се четат книги, защото четенето развива ума и речта, развива също и чувствителността и солидарността в подрастващото поколение.



Топ Новини

Снимка на Деня

Таен агент? Настимир Ананиев, скрит зад фикус, подслушва Бойко Борисов