Министър Кралев даде първия старт на 32-то Световно първенство по планинско бягане

След това той награди и най-добрите при девойките

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев даде първия старт на Световното първенство по планинско бягане в Сапарева баня. След това той награди и най-добрите при девойките.
"Беше изключително удоволствие да наблюдавам световното първенство. Тези атлети са невероятни, успяха да се справят с много трудно трасе. Победители са всички, защото планинското бягане означава да надвиеш себе си и когато всичко изглежда загубено, да продължиш напред. Организацията на община Сапарева баня и федерацията по лека атлетика бяха на много добро ниво, за което благодаря на кмета Калин Гелев и Добромир Карамаринов", заяви министър Кралев.
Специален гост на първенството беше председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов, който е бивш състезател по лека атлетика. Той участва в награждаването на победителките при жените, а случаят го срещна с първата му треньорка Веселина Амзина. На първенството присъстваха и най-бързият българин Петър Петров и най-добрата ни състезателка в средните бягания през последните години Даниела Йорданова.
В 32-то Световно първенство по планиско бягане участваха 350 атлети от 35 държави, а страната ни беше представена от 17 атлета. Диляна Минкина записа най-доброто представяне за българския тим на световното първенство по планинско бягане в Сапарева баня, като финишира 16-а при девойките.