Отборът на ШК "Капабланка“ - Дупница стана републикански шампион

Домакините се представха отлично по ускорен шах и блиц

През изминалия уикнд Дупница бе домакин на два шахматни турнира по ускорен шах и блиц за купа "Рила 2015" информира zadupnitsa.com. Турнирът бе със статут на държавно първенство. Представителите на домакините от ШК "Капабланка" се представиха отлично и водени от Стефи Бедникова,  спечелиха шампионските титли и в двете дисциплини. За "Капабланка" освен Стефи Бедникова играха още Петър Савов, Светломир Стоянов, Владимир Дяков, Сашко Пешев. На второ място по ускорен шах се класира благоевградският клуб В"иктори", а трети остана клуб „Юри Бендерев” от Перник. На блица втората позиция отново бе за „Виктори”, а третата зае клуб „Развитие”-Кюстендил.

Дупничанката Стефи Бедникова потвърди, че се намира в страхотна форма и след завоюваните златен медал на блиц и бронзов на ускорен шах от Държавното индивидуално първенство в Албена спечели и индивидуалните купи при жените и на блиц и на ускорен шах. Втора се нареди Десислава Андонова от Варна, а трета е Виктория Цекова от „Виктори”. В класирането в ускорения шах второто място зае Виктория Цекова, а третото остана за Цветелина Спасова от „ИВИС плюс”- София. При мъжете в турнира на блиц сребърен медал спечели кюстендилецът Велислав Куков, който се състезава за дупнишкия клуб "Марек Юнион Ивкони”. Третата позиция зае представителят на домакините от "Капабланка" Петър Савов. В състезанието по блиц участие взеха 44 шахматисти, а 35-има се пуснаха в ускорения шах. Голяма част от водещите български шахматисти обаче предпочетоха,да участват на турнир в Пловдив с награден фонд четири пъти по-голям от този в Дупница, който възлизаше на 2000 лева.