23-08-2015, 11:55

общинско радио

bladoevgradutre

Шест жълти картона даде съдията в първата част от мача

Отборът на Созопол не успя да зарадва своите привърженици след като загуби срещата с Пирин (Разлог) с 1:2, съобщава tribunaburgas.bg. През първата част на играта преобладаваха единоборствата и съдията беше принуден да покаже цели 6 жълти картона само за едно полувреме. Домакините започна по-добре срещата и още в 10-ата минута можеха да водят в резултата. Удар на Капитанов обаче беше отразен отлично от стража. Последва и добра възможност за Пирин (Разлог). От пряк-свободен удар Газиев прати топката на метър над горната греда. В 24-ата минута Михаил Георгиев от състава на Созопол беше фаулиран и се наложи да напусне срещата принудително, неговото място зае Шерденов. Попадението за момчетата на Румен Димов падна в 30-ата минута. Емануил Манев беше фаулиран на границата на наказателното поле, като от щаба на гостите имаха претенции относно дали трябва да бъде свирена дузпа или пряк-свободен удар. Все пак от бялата точка Станимир Митев беше безпогрешен и откри резултата 1:0. Гостите от Пирин съумяха да изравнят в 60-ата минута. Автор на попадението стана влезлият като резерва Димитър Димитров. В 67-ата минута гол на Станимир Баев от Созопол не беше зачетен заради засада. Играчите на Созопол останаха с един по-малко на терена, след като в 84-ата минута Мирослав Радев получи втори жълт картон. В последните минути на срещата гостите обърнаха своя противник и направиха резултата 1:2. С изключително попадение се отличи ветерана Йордан Юруков, който отбеляза от пряк-свободен удар.