Резерви изведоха Черно море до успех срещу последния Хасково

Черно море достигна до успех с 2:0 в домакинството си на Хасково от 25-ия кръг на „А” група – третия от плейофите във втората шестица. Варненци изковаха успеха си едва през второто полувреме, а в решаващ фактор за успеха се превърнаха смените на треньора Никола Спасов.

Още в началото „моряците” можеха да поведат в резултата и в 9-ата минута след центриране от свободен Божилов с глава уцели гредата.

Две минути по-късно нападателят отново нанесе удар с глава, но този път далеч по-неточен.

Гостите отвърнаха в 20-ата мин. след ъглов удар и в този случай след удар с глава. Нанесе го Марем, а изстрелът му премина в опасна близост до вратата.

Положенията след центрирани топки продължиха и в 26-ата мин. Хасково бе близо до гол. Втора греда в мача, този път спаси домакините. Уцели я Алексиев, след като стреля с глава.

В 35-ата минута Черно море получи право на пряк свободен удар от границата на наказателното поле, който бе изпълнен от Златинов, но последвалото му изпълнение попадна право в ръцете на вратаря Банков.

ФОТОРЕПОРТАЖ »

Още в ответната атака и хасковлии застрашиха вратата на домакините, но Маламов се засуети, след като се бе озовал на изгодна позиция и така и не се стигна до завършващ удар.

След почивката Никола Спасов взе мерки и направи серия от смени, които дадоха резултат в 72-ата минута, когато резултатът бе открит. В основата на попадението бяха двама от влезлите като смени – Вилян Бижев намери Себастиан Ернандес в наказателното поле и колумбиецът отблизо вкара топката във вратата на гостите за 1:0.

Две минути по-късно друга смяна в състава на домакините – Симеон Райков, бе близо до попадение, но ударът му бе отразен от Николай Банков.

В 78-ата мин. Райков обаче не пропусна. Левичарят изпълни запазената си марка и директно от пряк свободен удар реализира за 2:0.

Малко преди края Райков още веднъж застраши вратата на гостите със силния си шут, но този път Банков успя да спаси и резултатът се запази и след последния съдийски сигнал.

В класирането Черно море се намира твърдо на 8-о място, вече с 37 точки.  Хасково е на последната 12-а позиция с 11 точки – на 9 от зоната на спасението.

ЧЕРНО МОРЕ – ХАСКОВО 2:0

1:0 Ернандес (72)

2:0 Райков (78)

ЧЕРНО МОРЕ: Илия Николов, Живко Атанасов, Мамуту Кулибали, Михаил Венков, Тодор Паланков, Даниел Георгиев, Петър Златинов (48-Симеон Райков), Иван Коконов, Бакари (46-Себастиан Ернандес), Георги Божилов, Живко Петков (67-Вилян Бижев).

ХАСКОВО: Николай Банков, Теймур Марем, Тихомир Трифонов, Иван Скерлев, Орхан Акташ, Владислав Узунов (65-Григор Долапчиев), Мартин Райнов (87-Митко Плахов), Станислав Маламов, Георги Коруджиев (76-Димитър Андонов), Диян Лозев, Димитър Алексиев.