„Пирин“ Разлог извоюва трета поредна победа в Суперлигата

Наложи се като домакин над "Миньор" Перник

Отборът на „Пирин“ Разлог записа десета победа (и трета поред) в Суперлигата на България по волейбол, след като в мач от 15-ти кръг се наложи с 3:1 (25:23, 25:17, 24:26, 25:16) като домакин на „Миньор“ Перник, съобщи E-79.com.

Мачът започна трудно за домакините, след като гостите от „Миньор“ поведоха с 16:13 при второто техническо прекъсване. Все пак играчите на Стоян Гунчев успяха да обърнат до 21:20, а след това и да поведат в геймовете след 25:23. Във втората част доминацията на „Пирин“ бе голяма и нямаше съмнение кой ще я спечели. Домакините направиха сериозна преднина и в третия гейм (16:10), но отпускане в края позволи на гостите да измъкнат частта след 26:24. До повече изненади обаче не се стигна и „Пирин“ взе трите точки след 25:16 в четвъртия гейм.

С 12 точки се отличи капитанът на домакините Благовест Катранджиев (4 блокади, 38 % в нападение). По 11 добавиха Мартин Палийски (2 блокади, 75 % в атака) и Костадин Гаджанов (2 блокади, 82 % в нападение). За гостите от Перник 13 точки реализира Владислав Божинов (2 аса, 2 блокади, 36 % в атака).

Така преди днешните мачове в Суперлигата „Пирин“ се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 28 точки.