Резерви и юноши на Черно море паднаха от Дунав Русе

11-02-2015, 16:18

varnautre.bg

"Моряците" отстъпиха с 0:2 на стадион Младост във Варна

Черно море загуби от третодивизионният Дунав (Русе) с 0:2 контролата на стадион "Младост". Спарингът закъсня с 25 минути, тъй като русенци пристигнаха по-късно във Варна. Главният съдия Михаил Парушев даде началото в 14,25 часа, а негови асистенти бяха Милен Станев и Живко Петров.
Проверката се игра при студено време с температура на въздуха минус 3 градуса. Духаше и вятър. В състава на "моряците" пък бяха само резерви.

В 16-ата минута Мирослав Будинов откри за гостите, след като бе изведен от Николай Колев сам срещу вратаря и го преодоля с нисък шут - 0:1. Любопитно е, че през сезон 2010/2011 Будинов игра за "моряците".

През първото полувреме русенци играха по-правилно, а резервите на домакините не успяха да разиграват и владеят трайно топката. Логично не стигнаха и до ситуации за гол. Единственият опасен удар отправи Коконов, но вратарят на гостите изби. Веднъж пък Златинов бе с гръб към вратата, обърна се рязко и шутира, но в аут.

Варненци започнаха по-активно второто полувреме и Илиян Неделчев отправи удар по диагонала, но топката профуча встрани. В 62-рата минута обаче юношата на Черно море Николай Колев с нисък удар удвои преднината на гостите - 0:2.

Съставите

Черно море: Николов – Стоичков, Ж.Атанасов, Сталев – Кулибали, Ем. Илиев, Расим – Ил. Неделчев, Златинов (75-Йовчев), Коконов – Ж.Петков.

Дунав: Цанков, Пърнаров, М..Димов, Милчев, М. Илиев, Д Димов, Читаков, Васев, Будинов, Димитров, Колев